Timbers Deck
Bize Ulaşın: 0536 975 31 22 Email: info@timbersdeck.com

İstanbul Deck Kaplama Kompozit kaplama çeşitleri burada! Timbersdeck Whatsapp'tan Yaz Bize Ulaşın Kompozit Deck Modelleri

Kompozit Deck Nedir ?

Kompozit Deck dış mekan zemin kaplamlarında kolaylıkla kullanılabilen ,  ahşap kadar doğal ve estetiktir ve bakım onarım istemeden uzun yıllar kullanılabilir. Tüm iklimlere ve hava koşullarına dayanıklıdır. Her tasarıma rahatlıkla uygulanabilir. Bahçelerde, havuz kenarlarında, cafelerde ve restoranlarda, yürüyüş yollarında ve bir çok zemin uygulamarında rahatlıkla kullanılabilir.

Timbers Deck Sistemleri markamızca ücretsiz keşif yapıldıktan sonra 5 yıl garanti ile uzman ekiplerce uygulanır. Timbers Deck kompozit deck uygulamaların en önemli nokta alt yapıdır. Alt yapıda taşıyıcı demirler 2 mm kalınlıkta olmalıdır. Toprak üzeri uygulamalarda demirler 50-60 kazıklarla toprağa çakılmalı ve toprağa paralel başka bir demirle kaynatılmalıdır. Bunun üzerine taşıyıcı profiller atıldıktan sonra tarama demirleri atılır. Kompozit Deck uygulamasını videosu için tıklayın. Uygulama örneklerimiz için tıklayın.

Kompozit Deck
Ahşap Kompozit Deck

Kompozit Deck Nerelerde Uygulanabilir ?

Timbers Deck Sistemleri dış mekanlarda uygulanabilir. Bahçelere uygulanırken toprak üzerine beton dökülmesine gerek kalmadan uygulanabilir. Toprak üstü uygulamalarında demir alt yapı kurulmalıdır. Demir altyapıda 30*40 2 mm boyalı kutu profil yada galvanizli demir kullanılabilir. Düz zeminlerde ise eğer kot farkı yoksa, eğimsiz ve çapaksız bir zemin varsa kompozit karkasla alt yapı oluşturulabilir. Örneğin son şapı atılmış beton, mermer üzeri yada seramik üzeri uygulamaları buna örnek verilebilir.

Demir alt yapıyla oluşturulmuş projelerin demirleri 7-8 sene sonra bakım ister. Galvanizli alt yapılar 12-13 yıl sonra bakım isterken kompozit karkaslı yapılar bakım istemez.

Kompozit deck malzemesi sudan, güneşten yada herhangi bir hava koşulundan etkilenmediği için karlı bölgelere de yağmurlu bölgelere de hatta iskelelere bile uygulanabilir. Suyla teması çok olan bölgelerde bakım istememesinin ve nemden etkilenmemesinin yanı sıra kaymaması da ahşaba karşı tercih edilmesi sebepleri arasındadır.

Kompozit Deck uygulamasını videosu için tıklayın. Uygulama örneklerimiz için tıklayın.

Open chat