Kompozit Deck nerede kullanılır ?

/, News/Kompozit Deck nerede kullanılır ?

Kompozit Deck nerede kullanılır ?

Kompozit Deck nerede kullanılır ?

Kompozit deck kaplama/döşeme bahçe ve yürüyüş parkuru, marina ve iskeleler,havuz başları, plajlar ve verandalarda kullanılabilir aynı zamanda iç mekanlarınızı da süsleyebilir. Banyo, sauna, oteller, cafeler ve restoranlarda tercih edilmektedir. Mekanları mantar ve küf gibi istenmeyen maddelerden koruyan kompozit deck , kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Ahşaba uygulanan bakım masraflarını ortadan kaldıran yeni nesil kaplama kompozit deck, maliyetleri azaltarak daha nitelikli zemin malzemesi haline geldi. Dünyanın birçok ülkesinde de kullanılan zemin kaplama malzemesi olan kompozit deck, Türkiye’de de giderek yaygınlaşmaya başlamıştır.

Kısaca PVC ve talaş karışımı bir malzemedir. Talaş ve PVC karışımı makinalarda şekillendirilerek çok daha dayanıklı ve kaliteli bir ürün elde edilir. Talaş homojen yapıdadır. Karışımda gözenek kalmaz.

Talaş ile üretilen malzeme teknolojik yönden daha sağlam, kaliteli ve dayanıklıdır. Demir profil veya alüminyum karkaslar kullanılarak beton üzerine veya beton atılmadan toprakla teması kesilen zeminlere uygulanan ahşap deck, banyolar küvet altları, havuz kenarı gibi ıslak zeminlere ve marina, iskele, yat güvertelerine uygulanmaktadır. Çeşitli boy ve ebatlarda veya modüler olarak mekanlara monte edilen kompozit ahşap deck, dış hava şartlarına karşı dayanıklı döşeme malzemesidir.

Ahşap kompozit decklerin köşelerinden ve kenarlarından kırılmalar görülmemektedir. PVC esaslı kompozit ahşap deckler 0 geri dönüştürülebilir. Ahşap kompozit deckler doğal ahşaplara göre daha az bakım gerektirir. Yosunlanma, küflenme, bakteri oluşumu, kurtlanma olmaz, kıymıklanma, çatlama ve koku yapmaz, boya veya cila gerektiremez.

Ahşap kompozit deckler tüm binaların, apartman, müstakil ev, villaların dış cephe kaplamasında da başarı ile uygulanmaktadır. Son yıllarda tüm inşaat sektörünce aranılan ve tercih edilen yapı malzemesi haline gelen ahşap kompozit deckler yurt içi ve yurt dışında güvenle kullanılmaktadır.

2018-12-08T14:48:01+03:00