Deck nasıl seçilir ?

//Deck nasıl seçilir ?

Deck nasıl seçilir ?

KOMPOZİT DECK NASIL SEÇİLİR ?

1. FAKTÖR: BÜTÇENİZ NE KADAR ?
Kompozit deck fiyatları profilden ve projeden kaynaklı değişiklik göstermektedir. Projeye uygun ürünler stoklarımızda olabilir yada kişiye özel üretilebilir. Bir çok marka basit ve aynı kompozitleri kullanır. Farklılık çeşitlendirmelerin tasarımlarında çıkar örneğin rengi, plastik ve ahşap karışım oranı kurulum düzeni. Eğer klasik ve basit bir proje istenirse fiyatlar daha uygun olurken yeni proje ve özel tasrarım istenirse fiyatlar daha yükselmektedir.

2. FAKTÖR: KOMPOZİT DECK SICAK GÜNEŞTE KULLANILACAK MI ?
Koyu renkler ve yogun kompozitler güneşi çeker ve sıcaklığı arttırır. Eğer böyle bir yapıda oturursanız sıcaklığı çeken deckten yansıyan ısı sizi yakabilir. Farklı renklerde deckleri alıp deneyebilir yada uzman ekibimize danışabilirsiniz (bize ulaşın). Eğer denediğiniz kompozit fazla sıcaksa daha açık bir renk yada farklı bir kompozit malzeme düşünün.

3. FAKTÖR: AHŞAP GÖRÜNÜMÜ ÖNEMLİ MİDİR ?
Kompozit deck birçok taneye sahiptir ahşap görünümü ve hissiyatı sağlar. Doğal yapısı yüzünden tüm parçalar birbirindn farklı tasarımlara sahiptir. Ayrıca Timbers Deck zemin kaplaması gibi yüksek kaliteli kompozitler daha geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Ayrıca korkuluk, direk ve dekoratif süslemelere uygun eklentilere sahiptir. Bu eklentiler deckinize güzel bir görünüm sağlar

4. FAKTÖR: ISLAKLIĞA NE KADAR DAYANIR ?
Yumuşak dokulu kompozitler kayganlaşabilir. Eğer deckiniz bir havuzun yakınında veya veranda gibi açık havada kullanılacaksa uygun stilde bir dokuya sahip deck bulmalısınız yada uzman ekibimizle görüşebilirsiniz.

5. FAKTÖR: GÖRÜNÜRDE OLMAYAN GİZLİ AKSESUARLAR ÖNEMLİ MİDİR ?
Pek çok insan deck üzerinde gözülmeyen aksesuarları önemsemez fakat gizle aksesuarlar beklenenden daha çok işe yarar. Örneğin tongue ve groove sistemleri boşlukları ortadan kaldırır ve vidaları gizlemenizi sağlar ve size zarar vermesini önler. Gizli bağlantı aksesuarları yüz vidalarıyla kurulan sistemlerden daha pahalıdır fakat tasarım ve kullanış bakımından tercih edilen sistemdir.

6. FAKTÖR: MALZEMELERİNİZ YAPI KODLARINA UYGUN OLDUĞUNA EMİN MİSİNİZ ?
Kullanılacak malzemelerin şehrinizde kullanım için onaylanan malzemelerden olması gerekmektedir. Bazı kompozit sistemlerde basamak basamak kullanılan ve belli kuralları olan sınırlandırılmış uygulama malzemeleri vardır. Herhangi bir muayenede bir süprizle karşılaşmamak için hangi kodlu ürünleri kullandığınızı bilmeniz gerekmektedir.

2018-12-22T17:25:21+03:00