• Ahşap Görünümlü Kompozit Deck
/ by /   Timbers Kompozit Deck / 0 comments

Ahşap Desenli Kompozit Deck

Ahşap Desenli Kompozit Deck

Ahşap Desenli Kompozit Deckler standart deckler gibi sabit kalıptan çıkmazlar. Standart oluklu deckler; kalıpların içerisine formülüze edilmiş plastik, ahşap tozu ve gerekli bağlayıcıların katılmasından sonra sonsuz bir çekimle yaplır. Sonsuz çekim sayesinde istenilen uzunluklta özel üretim yapılabilir (standart deck boyu 3 metredir). Ancak ahşap desenli deckler farklı bir yöntemle desenini alır. Oluklu yapıdan farklı olarak deckler zımparasız ve desensiz düz çekilir. Daha sonra emboss yönetimiyle baskılanmak üzere başka bir makinaya alınır.

Ahşap Kompozit Deck

Ahşap Desenli Kompozit Deck için emboss nedir ?

Sonsuz çekilen deckler 3 metreye kesildikten sonra zımparasız ve desensiz deckler farklı bir makinaya alınır. Emboss baskı sıcak bir baskıdır ve ahşap desenini deckin üzerine basar. Emboss baskı deckin kalınlığını alarak baskı yaptığı için oluklu decklere kıyasla ahşap desenli kompozit deck daha kalın olmak zorundadır. Bu kalınlık fiyatta farklılığa sebep olmaktadır.

Kompozit Deck Renkleri

Ahşap Desenli Kompozit Deck Neden Farklı Fiyatlı ?

Timbers Kompozit decklerde renk ve desen normalde fiyatı etkilemezken neden ahşap desenli deckler daha pahalı. Emboss yöntemi sebebiyle deckten verilen fire deckin sağlamlığını etkileyeceğinden dolayı deck daha kalın çekilir. Daha kalın olması daha fazla malzeme kullanılmasını sağlayacaktır ve bu fiyatta farklılığa sebebiyet verir. Malzeme dışında farklı makineye taşınması ve farklı bir makinenin kullanılması işçiliği de etkilemektedir. Aradaki fiyat farkı yalnızca deck fiyatını değiştirir ve işçilikte herhangi bir farkı yoktur. İşçilik fiyatı etkilenmez uygulama şekli aynıdır.

Ücretsiz Keşif İçin Hemen TIKLA

FAYDALARI NELERDİR ?

Kıymıklanma ve Çatlama Yapmaz

Anti Bakteriyel Yapı

Darbelere Karşı Dayanıklı

Su ve Nemden Etkilenmez

Çürümez

Boya Vernik Gerektirmez

Kaymaz Yüzey Sağlar

Tamamen Geri Dönüşümlü

Kolay Monte Edilir

Kolay Temizlenir

Doğal Kaynakları Korur

Kompozit deck sağlamlığı ile ilgili yaptığımız videoya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Oluklu modeller için tıklayın. Ahşap dokulu model için tıklayın. Detaylı bilgi almak için tıklayın.